Eva Vitkovska – akordeonistų atrankos turo nugalėtoja

2017-02-25 Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje vyko XII Lietuvos akordeonistų konkurso zoninė atranka. Joje dalyvavo ir Eva Vitkovska, Rūdiškių muzikos mokyklos ir Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 7 klasės mokinė.

Eva Vitkovska, kurią konkursui paruošė akordeono mokytoja Valentina Kočetova, tapo Vilniaus regiono atrankos turo nugalėtoja ir buvo apdovanota Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos direktorės D. Pilikauskienės ir kitų vertinimo komisijos narių pasirašytu diplomu. Konkurso metu Eva atliko tris kūrinius – vieną privalomą ir du pasirinktus skirtingų charakterių kūrinius.

Šiuo metu mokinė ruošiasi kovo 28-ąją vyksiančiam respublikiniam konkursui, kuriame dalyvaus penkių zonų dalyviai.

Linkime Evai sėkmės!

Valentina Kočetova, Rūdiškių muzikos mokyklos akordeono mokytoja

Gimnazijoje lankėsi rajono savivaldybės vadovai

Kovo 1 dieną rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, mero pavaduotoja Marija Puč, mero patarėjas Tomas Romaška ir rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius bei jo pavaduotoja Karolina Narkevič lankėsi Paluknyje. Susitikimuose, kurie vyko penkiose įstaigose, dalyvavo ir Paluknio seniūnė Marija Golubovska.

Pirmoji tą dieną Paluknyje aplankyta įstaiga – „Medeinos” gimnazija. Susitikime, prasidėjusiame 15.30 val., dalyvavo gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė, socialinė pedagogė Leonora Daugudienė, keletas mokytojų ir techninio personalų atstovų.

Susitikimo metu aptarti aktualūs gimnazijai klausimai, svarstyta, kokie būtų įmanomi problemų sprendimo būdai.

Direktorius Vytautas Gustas svečiams aprodė ugdymo patalpas, ypač atkreipė dėmesį į tas, kurias būtina remontuoti.

Nuotaikingas „Naisių vasaros teatro“ pasirodymas

Kovo 1 d. mūsų gimnazijoje viešėjo „Naisių vasaros teatras“ (vadovas Ramūnas Karbauskis). Teatro aktoriai Remigijus Pelenis, Paulius Budrys, Karolis Liaučius, Valdas Vaitiškis, Arūnas Jokubauskas, Laimonas Kačiušis, Vaida Kavaliauskaitė, Birutė Kaktytė-Varkalienė bei Gintarė Daniusevičiūtė atliko muzikinę programą „Dainuosma mudu abudu“. Programos pasižiūrėti susirinko 5-8 ir I-IV gimnazinių klasių mokiniai, gimnazijos darbuotojai.

Aktoriai džiugino puikiu savo pasirodymu. Gyvai atlikdami įvairių žanrų dainas, jie naudojo ir daug muzikinių instrumentų, tad melodijos įgaudavo nepakartojamo skambesio. Klausėmės romansų „Ar matai, kaip skęsta obuolys žieduose“, „Žiaurusis romansas“, taip pat atlikėjai dainavo savo kūrinius apie mistines būtybes, šunis ir vienatvę, varlių baimę, plėšiką Hocenplocą. Pasirodymo metu išgirdome ir žymių lietuvių autorių bei atlikėjų dainų. Pavyzdžiui, dainas „Vaikai po lelijom“ (tekstas Sigito Gedos, muzika Vytauto Kernagio), „Niekų dainelė“ (tekstas  Marcelijaus Martinaičio, muzika Vytauto Kernagio).

Nuotaikingas pasirodymas neprailgo. Žiūrovai kartu su aktoriais ne tik dainavo, bet ir šoko, žaidė žaidimus. Labiausiai visiems patiko daina „Išėjo tėvelis į mišką“, virtusi linksmu užsiėmimu – žaisdami keitėm dainos žodžius į įvairius rankų ir kojų judesius.

Muzikinę programą žiūrovai labai gyrė, tad jai pasibaigus ne vienas prašė, kad „Naisių vasaros teatro“ atlikėjai kartu nusifotografuotų.

Už prasmingą renginį esame dėkingi iniciatoriams Trakų rajono ūkininkui Vladislavui Kravčunui ir mokytojai Danutai Pansevič.

Agata Bartoševič, 7 klasės mokinė