Akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ dalyvavo ir mūsų mažieji

Kovo 20-24 d. Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje vyko akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų mažieji – priešmokyklinės ugdymo grupės bei pradinių klasių mokiniai.

Savaitės pradžioje mokiniai, padedami mokytojų, aiškinosi patyčių sąvoką, prisiminė ir įvardijo įvairias patyčių formas, aptarė, kokiu būdu reiktų spręsti iškilusias problemas.

Kiekvienoje klasėje mokytojos su mokiniais daug bendravo patyčių tema, vykdė įvairias veiklas. Priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtiniai darė „gerųjų“ balionų stendą. Jame linkėjo sau ir kitiems būti geriems bei mandagiems. Mokinukai nutarė, jog, atsiradus elgesio problemoms, kartu su priešmokyklinės ugdymo grupės mokytoja Ala Židanavičiene kalbėsis apie problemų sprendimo būdus.

1 ir 4 klasės mokiniai, aptarę patyčių sąvoką ir formas, žiūrėjo filmą „Žvaigždelės ant žemės”. Peržiūrėti filmą ir drauge jį aptarti pasiūlė gimnazijos spec. pedagogė-logopedė Reda Vasiljevienė. Vėliau kartu su pradinio ugdymo mokytojomis Neringa Krutikoviene ir Lina Ganevičiene ugdytiniai kūrė bendrą piešinį, darė plakatą, susijusį su draugystės tema, gamino gerumo paukštelius, medžius, aitvarus.

2 klasės mokytoja Aušra Kuchanauskienė savo mokinius supažindino su patyčių ratu ir aptarė skirtingus mokinių vaidmenis patyčių situacijose. Mokytoja naudojo Olweus programos metodiką. Vėliau kiekvienas ugdytinys tapo savotišku nuskriaustojo gynėju. Savo sprendimą mokiniai pavaizdavo emocijų veidukais. Jie sudarė ,,2 klasės patyčių ratą”, iš kurio matyti, kad nė vienas nesiruošia pritarti skriaudėjui ir pasyviai stebėti patyčių situacijas.

3 klasės mokiniai su mokytoja Laima Samosionokiene taip pat prisiminė ir įvardijo įvairias patyčių formas. Jie mokėsi 5 žingsnius (pasitrauk į šalį; prašau liautis, tu mane skaudini; liaukis, man nepatinka; liaukis, arba aš pasakysiu mokytojai; eik pas mokytoją ir pasakyk, kas atsitiko), taip pat aiškinosi, kaip reaguoti į patiriamas patyčias. Mokiniai piešė savo rankas ir ant kiekvieno piršto parašė 5 artimiausių suaugusiųjų žmonių vardus, į kuriuos galima kreiptis iškilus patyčių situacijai.

Veiksmo savaitė – tai puiki proga mokiniams tapti geresniems, stengtis rodyti tinkamą pavyzdį kitiems, padėti išklydusiam iš doros kelio draugui rasti išeitį, kuri leistų jam sugrįžti atgal. Be abejo, niekas nesako, jog vykdoma veikla buvo lengva. Reikėjo pastangų, noro, ryžto. Teisingo kelio rodymas tikrai nesibaigė šia akcija. Ji tęsiasi, mokytojos ir mokiniai toliau siekia draugiškesnių tarpusavio santykių, patyčių mažinimo.

Neringa Krutikovienė, pradinio ugdymo mokytoja

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ gimnazijoje

Šiais, 2017-aisiais, metais Lietuvoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ prasidėjo kiek anksčiau – priešpaskutinę, o ne paskutinę kovo savaitę. Tačiau ir registracija į ją prasidėjo anksčiau, tad pasiruošti laiko užteko. Veiklų prieš patyčias sumanėme tikrai įdomių.

„Medeinos“ gimnazija tik metais vėliau negu visa respublika įsijungė į „Veiksmo savaites BE PATYČIŲ“. Taigi šįmet jau septintą kartą bendruomenė kovo 20-ąją rinkosi į iškilmingą savaitės atidarymą ir klausėsi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vitalijos Dovydėnienės, gimnazijos VGK pirmininkės ir Olweus programos koordinatorės, ir socialinės pedagogės Leonoros Daugudienės sveikinimo žodžių. Visi kartu vėl stebėjo 2016-03-06 LRT laidos „Tėvų susirinkimas“ įrašą, nes jame savo įžvalgomis apie patyčių situacijas dalinasi ne tik psichologės, bet ir mūsų gimnazijos bendruomenės atstovai – esami mokiniai Gabrielė Zubovič, Artūras Palionis, buvusi mokinė Gabija Mikulskaitė ir mokytojai. Peržiūrint įrašą buvo galima pamąstyti, kas pasikeitė gimnazijoje per metus ir koks pokyčių pobūdis. Skaityti toliau