Pradinukai dalyvavo rajoninėje olimpiadoje „Esu gamtos dalelė“

Š. m. balandžio 10 d.  Lentvario pradinėje mokykloje vyko Trakų rajono 3-4 klasių mokinių olimpiada „Esu gamtos dalelė“, kurią organizavo pradinio ugdymo  mokytoja Saulena Jakaitytė.

Olimpiadoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos atstovai – 3 klasės mokiniai Greta Kazakevičiūtė, Arnas Grigas (mokytoja Laima Samosionokienė) ir  4 klasės mokiniai Kasija Karčmit, Adriana Kurkulionytė (mokytoja Lina Ganevičienė). Kol mokiniai, atlikdami užduotis, stengėsi pritaikyti savo sukauptas žinias, mokytojos dalyvavo metodiniame užsiėmime, kurio metu buvo demonstruojami įvairūs bandymai, eksperimentai. Vėliau ir olimpiados dalyviai turėjo progą išbandyti meninius sugebėjimus – užsiėmimo metu lankstymo technika jie gamino atvirukus.

Į Paluknį mokiniai grįžo puikios nuotaikos, nešini padėkomis už aktyvų dalyvavimą renginyje. Būti tarp geriausiųjų, varžytis su jais – vertinga patirtis! Net tada, kai nepatenki tarp prizininkų.

Lina Ganevičienė, pradinio ugdymo mokytoja

Jevnika Karčmit – XXIV Lietuvos mokinių rusų kalbos olimpiadoje

Balandžio 6–8 d.  Klaipėdos ,,Žaliakalnio“ gimnazijoje vyko kasmetinė Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada. Joje kalbėjimo, skaitymo bei rašymo gebėjimus demonstravo 61 kandidatas iš visos Lietuvos. Olimpiados tema šiais metais – „Būkite saule ir jus pamatys visi” ( F. Dostojevskis).

Dvi pirmąsias dienas vyko intensyvus darbas – mokiniai atliko testą, kūrybinį darbą raštu, dalyvavo pakalbyje, kuriame turėjo parodyti sociokultūrines žinias.

Kaip ir ankstesniais metais, olimpiados metu mokiniai dalyvavo ir kultūrinėje programoje. Dalyviai matė saviveiklinio M.Gorkio mokyklos teatro spektaklį, dalyvavo aktorinio meistriškumo  užsiėmime-edukacinėje programoje, kurią organizavo Lietuvos rusų dramos teatro aktoriai, žaidė boulingą.

Mokytojai taip pat nenuobodžiavo. Dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare,  muzikinėje vakaronėje, žiūrėjo Klaipėdos ,,Žaliakalnio“ gimnazijos teatro „Otrada“ mini spektaklį „Komunalinis butas“. Apsilankė Tautinių kultūrų centre, dalyvavo ekskursijoje po Klaipėdos senamiestį.

Paskutinę olimpiados dieną visi kartu – mokiniai, mokytojai, vertinimo komisijos nariai, renginio organizatoriai – nuvyko į Palangą. Neišdildomą įspūdį paliko Baltijos jūros ir pajūrio kopų vaizdai.

Džiugu, kad Jevnika Karčmit, mūsų gimnazijos III G klasės mokinė, kovo 21-ąją tapusi rajoninio olimpiados etapo nugalėtoja, buvo deleguota atstovauti Trakų rajonui XXIV Lietuvos mokinių rusų  kalbos olimpiadoje. Mergina noriai ruošėsi ir sėkmingai pasirodė, tad buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštu už puikų kalbėjimo užduoties atlikimą. Kartu jai įteikta knyga ir 10 eurų čekis.

Mokytoja Vaclava Klejevskaja taip pat buvo įvertinta. Jai įteikta padėka už prasmingą darbą – XXIV Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiadai gerai parengtą mokinę.

Mūsų gimnazijoje sistemingai siekiama padėti gabiam ir talentingam vaikui atsiskleisti ir pasiekti gerų rezultatų.

Vaclava Klejevskaja, rusų kalbos mokytoja