Klasės valandėlė-ekskursija Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose

Vasario 8 d. 5–6 klasių mokinių grupė, lydima klasių vadovių Leonoros Daugudienės bei Justynos Mackevič leidosi į turiningą ekskursiją po Lietuvos Respublikos Seimo rūmus. Tai puiki galimybė ne tik sužinoti, kokia pagrindinė Seimo rūmų veikla bei paskirtis, bet ir ugdyti patriotiškumą.

Ekskursija prasidėjo Seimo lankytojų centre. Mokinius pasitiko ir įvairiomis veiklomis sudomino gidas Romas Dailidėnas. Apsilankyta Spaudos konferencijų salėje, apžiūrėtos Seimo dovanos, kurias į rūmus atveža skirtingų delegacijų atstovai ir kurios lieka valstybės nuosavybe. Atsidūrė naujojoje Seimo posėdžių salėje, kurioje dirba ir įstatymus priima Seimas. Mokiniai apžvelgė Sausio 13-osios galeriją, apsilankė Konstitucijos salėje, kurioje buvo pasirašyta Konstitucija, pabuvota Respublikos Prezidento salėje – ten ne vienas mokinukas pasėdėjo prezidento kėdėje. Vėliau apsilankyta Algirdo Mykolo Brazausko salėje, kurioje priimamos aukščiausio lygio delegacijos, ir Senojoje posėdžių salėje, kurioje Seimas posėdžiavo iki 1990 m. – joje iki šiandien vyksta visi iškilmingi posėdžiai.

Mokiniai keliaudami po Seimo rūmus ne tik klausėsi gido, bet ir atsakinėjo į pateikiamus klausimus, o tiksliausiai atsakę buvo apdovanoti dovanėlėmis.

Ekskursijos pabaigoje mokinius puodelio arbatos pakvietė Seimo narė, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoja, profesorė Vilija Targamadzė. Sėdėdami prie apkrito stalo ir mėgaudamiesi šilta arbata mokiniai turėjo galimybę užduoti klausimų. Kiekvienas gavo atminimo dovanėlę.

Seimo rūmuose patirti įspūdžiai dar ilgai išliks mokinių atmintyje. Tikėtina, kad visi vaikai patyrė pažinimo džiaugsmą, o meilė Tėvynei jų širdelėse kasdien tik stiprėja.

Justyna Mackevič, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Dovanos edukaciniuose konkursuose „Olympis“ dalyvavusiems antrokams

Mūsų gimnazijos mokiniai kasmet dalyvauja internetinių edukacinių konkursų „Olympis“ rudens ir pavasario sesijose. Šį kartą rudens sesijoje dalyvavo 8 antrokai, kuriuos konkurse dalyvauti paskatino mokytoja Lina Ganevičienė.

Vasario 8 dieną į gimnaziją atkeliavo konkursų „Olympis 2022 – rudens sesija“ organizatorių siuntinukas. Jame – diplomai, padėkos, pažymėjimai, medaliai ir tušinukai konkursuose dalyvavusiems mūsų gimnazijos 2 kl. mokiniams Damian Mackevič, Dominykui Linkui, Ervin Makutonovič, Jonui Kantminui, Kornelijai Mackevič, Majai Rainskei, Olivijai Mackevič Žygimantui Knipui. Šį kartą mokiniai pasitikrino 4 dalykų – lietuvių ir anglų kalbų, matematikos ir biologijos – žinias. Geriausius rezultatus pademonstravę mokinukai pelnė 4 medalius: už lietuvių kalbos žinias medaliu apdovanotas Damian, už anglų kalbos žinias – Olivija ir Jonas, už biologijos – Žygimantas.

Už konkurso organizavimą pažymėjimas skirtas antrokų mokytojai Linai Ganevičienei, o gimnazija gavo mokinių dalyvavimą konkursuose patvirtinantį pažymėjimą.

Iš viso rudens sesijos konkursuose dalyvavo daugiau nei 25 tūkstančiai mokinių iš daugelio Lietuvos mokyklų. Mokiniai dalyvauja aktyviai, nes konkursas didina jų mokymosi motyvaciją, paįvairina mokymosi procesą, lavina darbo kompiuteriu įgūdžius.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė