Priešmokyklinukai alpakų ūkyje

Gegužės 31 dieną, pasitikdami vasarą, priešmokyklinukai kartu su pedagogėmis Ala Židanavičiene, Justina Jancevičiene ir auklėtojo padėjėja Rita Karčiauskiene išsiruošė į Seimėnų kaime (Trakų r.) esantį ūkį „Alpakos Trakai“. Grupė keliavo mokykliniu autobusu.

Ekskursijos dalyvius sodyboje pasitiko ir užsiėmimą jiems vedė ūkio savininkė. Iškart susipažinta su kupranugarių giminės atstovais – alpakomis, kilusiomis iš atšiaurių Pietų Amerikos kalnų. Sužinota, kuo skiriasi alpakos nuo lamų.

Būdami gamtoje, mokinukai lietė švelnią alpakų vilną ir išgirdo šį tą naujo apie tuos nuostabius gyvūnus. Ten vaikai pamiršo net įprastą skubėjimą. Didžiausią įspūdį paliko tai, kad galėjo gyvai bendrauti su be galo mielomis alpakomis – jas lietė, glostė, maitino specialiu maistu.

Linksmai nusitekę ir kupini nepakartojamų įspūdžių vaikai grįžo namo.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ala Židanavičienė