Birželio 14-oji: pagerbtos sovietinio režimo aukos

Birželio 14-ąją gimnazijoje paminėta Gedulo ir vilties diena. Siekta prisiminti pirmuosius masinius Lietuvos žmonių trėmimus, kuriuos vykdė sovietiniai okupantai.

Kadangi Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kvietė įprasminti tremtinių bei politinių kalinių likimus ir prisijungti prie organizuojamų pilietinių akcijų, istoriko Dainiaus Kuchanausko paskatinta gimnazijos bendruomenė dalyvavo net dviejose. Viena jų – „Vilties paukštis“, inicijuota Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiai akcijai ruoštasi iš anksto: 5–6 kl. mokiniai technologijų pamokose (mokytojai Vida Lapėnienė ir Dainius Kuchanauskas) karpė, lankstė ir klijavo paukščius iš balto popieriaus, kuriais vyresnieji papuošė fojė. Ten vyko minėjimas. Jo pradžioje – Lietuvos Respublikos himnas, mokytojo Dainiaus žodis. Vėliau vyko antroji akcija – „Atminties neištremsi“, skirta tremtinių bei politinių kalinių likimų įprasminimui, perskaitant jų vardus, pavardes ir likimus (grįžo / negrįžo / likimas nežinomas). Skaityti pradėjo III G kl. mokiniai, tęsė jaunesni. Renginys baigėsi tylos minute pagerbiant žiaurių aplinkybių aukas.

Šiuo kukliu, bet prasmingu renginiu prisiminta mūsų šalies istorija, pagerbti tremtį ir lagerių sunkumus patyrę žmonės, kartu puoselėjama istorinė atmintis apie tuos įvykius.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė