Integruotas ugdymas: netradicinės veiklos Neries regioninio parko apylinkėse

Birželio 13 d. grupė 7-8 kl. moksleivių su pedagogais Reda Vasiljeviene, Raimonda Šiuryte ir Robertu Šalna leidosi vienu įspūdingiausių ir vaizdingiausių, bet daug fizinių jėgų reikalaujančiu Dūkštos pažintiniu taku. Tai gana sudėtingas 5 kilometrų ilgio Neries regioninio parko maršrutas, kuriuo einant keliauninkams vadovavo geografas Robertas.

Tyrinėta ir grožėtasi ledyno ir jo tirpsmo vandenų suformuotu kraštovaizdžiu, Dūkštos upelio slėniu, Karmazinų piliakalniu, srauniu ir akmenuotu Dūkštos upeliu, atodangomis, storiausiu šių apylinkių Šventuoju Daubų ąžuolu. Sužinota apie šiame miškingame ir vingiuotame slėnyje sau buveines radusias retas augalų ir gyvūnų rūšis. Tai miegančioji Dūkštos slėnio gražuolė miegapelė, Norvegijos nacionalinis paukštis vandeninis strazdas, Dūkštos slėnio kolibris tulžys, drugelis, retai sutinkamas Lietuvoje ir Europoje, apsimetantis skruzdžių karaliene, – gencijoninis melsvys. Dūkštos upelyje tarp kitų žuvų aptinkami šlyžiai, vikrumu pasižymintys margieji upėtakiai ir lašišos, kurios atplaukia neršti net iš Baltijos jūros. Stebėtasi retomis augalų rūšimis: vėjalande šilagėle, aukštąja gegūne, paprastuoju burbuliu, tuščiaviduriu rūteniu ir kt.

Į Paluknį mokiniai grįžo pavargę, bet patyrę daug įspūdžių, pagilinę geografijos, biologijos žinias ir bendrąsias kompetencijas.

8 klasės vadovė Raimonda Šiurytė