Dalyvavome šventėje „Trakų vasara 2023“

Birželio 2-ąją Trakuose prasidėjo tris dienas trukusi 31-oji miesto šventė „Trakų vasara 2023“. Vienas pirmųjų renginių – švietimo mugė „Buvome, esame ir būsime“, prasidėjusi 13.00 val. Ji vyko Karaimų gatvėje įkurtoje naujoje laisvalaikio erdvėje.

Tarp kitų rajono švietimo įstaigų mugėje prisistatė ir mūsų gimnazija. Medeiniečiai savo palapinę papuošė dekoratyvine sienele su gimnazijos herbu, mokinių tapybos darbais, svečius vaišino žolelių arbata bei sūriais, kuriuos pagamino pirmoko Danieliaus mama Julija Virganavičienė, individualios įmonės ,,Julijos sūriai“ savininkė. Daugelis „Medeinos“ lankytojų buvo apdovanoti džiovintų žolelių rinkinukais ir padėkliukais arbatos puodeliui su gimnazijos logotipu.

Su svečiais bendravo gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, jo pavaduotojas ūkio reikalams Vytenis Daugudis, 4–7 kl. mokiniai ir mokytojos Aušra Kuchanauskienė, Asta Baukutė, Vida Lapėnienė ir Goda Gujienė.

Medeiniečiai aplankė ir kitų švietimo įstaigų palapines, klausėsi koncerto, dalyvavo kitose veiklose.

„Medeinos“ šeštokai – komandiniame geografijos konkurse

Birželio 1 d. Vilniaus Žemynos gimnazijoje įvyko III geografo Ryto Šalnos vardo 6 klasių mokinių komandinis geografinis konkursas. Paskatinti geografijos mokytojo Roberto Šalnos jame pirmąkart dalyvavo ir mūsų gimnazijos šeštokai. Konkursantų trijulę sudarė Austėja Peseckaitė, Saulius Peleckas ir Adomas Martinkevič.

Šiųmetė konkurso tema – Australija. Dalyvių komandos turėjo atlikti namų darbus – sukurti žemynui pašto ženklą ir pasiruošti jį pristatyti. Balsuodami mokiniai nustatė labiausiai patikusį pristatymą. Medeiniečių sukurto pašto ženklo autorius – Saulius Peleckas. Jis ypač noriai ėmėsi ir kūrybingai atliko šį darbą, o klasėje prieš tai apsitarta, kokia turėtų būti Australijos atvaizdo idėja.

Konkursantams buvo skirta ne tik užduotis apie Australiją, dalyviai  turėjo galimybę dirbti su planšetėmis atsakinėdami į klausimus „Ryto kabinete”, naudojosi išmaniaisiais telefonais dirbdami su skaitmeninėmis koordinatėmis, pademonstravo kartografavimo žinias atlikdami aplinkos tyrimo užduotį.

„Medeinos“ šeštokams geriausiai sekėsi užduotis „Pažink Lietuvos kraštą“, už kurią gavo daugiausia taškų tarp visų dalyvaujančių komandų. Iš viso surinkusi 49 taškus mūsų komanda užėmė V vietą.

Geografijos mokytojas Robertas Šalna