Priešmokyklinukai Žaislų muziejuje

Birželio 7 dieną priešmokyklinukai nuvyko į Vilniuje įkurtą Žaislų muziejų. Juos lydėjo pedagogės Ala Židanavičienė, Reda Vasiljevienė ir Justina Jancevičienė.

Muziejuje lankytojus iš „Medeinos“ pasitiko edukatorė Indrė. Mažieji susidomėję klausėsi  jos pasakojamos žaislų atsiradimo istorijos nuo seniausių laikų iki XX a. pabaigos. Vėliau buvo aprodyti eksponuojami žaislai.

Po įdomaus ir informatyvaus pasakojimo vaikai turėjo galimybę savarankiškai apžiūrėti ir išmėginti skirtingas erdves: „Karybos žaislai“, „Sporto žaislai“, „Muzikos žaislai“ ir kt.

Smagiai pažaidę bei kupini naujų įspūdžių ir gražių prisiminimų vaikai grįžo į gimnaziją.

Logopedė-spec. pedagogė Reda Vasiljevienė

Istorijos pamoka Lukiškių kalėjime

Birželio 6 dieną grupė gimnazistų istorijos mokytojo Dainiaus Kuchanausko iniciatyva pabuvojo Lukiškių kalėjime. Ekskursijos metu jaunuoliai sužinojo įvairių buvusio kalėjimo gyvenimo niuansų, apsilankė kamerose, jose net pabuvo uždaryti, apžiūrėjo kitas kalėjimo erdves.

Lukiškių kalėjimas statytas dar „prie caro“ – carinės Rusijos laikais ir įvairaus plauko nusikaltėliai jame kalėjo iki 2019 m. Tais metais kalėjimas uždarytas, o jo erdvės pritaikytos kitoms veikloms. Ten vyksta įvairūs renginiai: koncertai, filmuojami filmai ir serialai, tokie kaip garsusis „Stranger Things“, organizuojamos ekskursijos.

Istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas