Susitikimas su rašytoju Juliumi Keleru

Gegužės 4 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi projekto „Integruotos literatūros pamokos Rytų Lietuvoje“ vadovas Juozas Žitkauskas ir rašytojas Julius Keleras.

Rašytojas vedė integruotą literatūros pamoką 4 klasės mokiniams. Pamokos metu ugdytiniams buvo pasakojama, kas yra knyga, iš ko ji pagaminta, kada atsirado pirmoji knyga, kuo ji buvo ypatinga. J. Keleras trumpai apžvelgė knygos istoriją, sakė, kad knygas kuria ir rašo autoriai, vėliau knyga patenka į redaktorių rankas. Paaiškino, koks tolimesnis knygos gimimo kelias: leidinys maketuojamas, koreguojamas ir tik tada spausdinamas. Rašytojas užsiminė, kad 1990 m. Lietuvoje buvo tik 6 leidyklos, o 2002 m. – net 900 leidyklų. Nuo 1990 iki 2002 m. išleista 64 mln. knygų.

Keleras išdalijo vaikams knygelių bei žurnalų, parašytų įvairiomis kalbomis. Mokiniai turėjo įvardyti pagrindinius jų skirtumus. Vėliau svečiams pasakojo, kad pati mažiausia knyga buvo išleista Japonijoje, didžiausia, svėrusi net 60 kg, – Butane. Lietuvoje pati mažiausia knyga išleista Klaipėdoje. Tai poezijos knyga „Pojūtis“. Svečias nepamiršo paminėti ir didžiausios Lietuvoje išleistos knygos – „Aukuras Salduvei“, sveriančios net 113 kg.

Mokiniai rašytojui papasakojo apie savo mėgiamus autorius bei jų knygas. Rimtas pokalbis baigėsi smagiais žaidimais, patarlių skaitymu, aptarimu. Po pamokos rašytojas vaikus nudžiugino dovanėlėmis. Visiems padovanojo po savo kūrybos knygelę.

Po kavos pertraukėlės J. Keleras susitiko ir smagiai bendravo su visais 3-5 klasių mokiniais. Rašytojas pristatė savo kūrinius „Karalaitė murzė“ ir „66 istorijos“. Vaikai išgirdo knygelių atsiradimo istorijas, kartu su rašytoju skaitė knygos „66 istorijos“ ištraukas, jas aptarė. Svečias maloniai atsakė į mokinių užduotus klausimus.

Po renginio ugdytiniai džiaugėsi galėdami įsigyti knygelių su paties autoriaus autografu. Galimybė pabūti arčiau kuriančio žmogaus gali tapti įkvėpimu patiems pradėti kurti.

Lina Ganevičienė, pradinio ugdymo mokytoja