Dalyvavome kultūrinės-meninės krypties programoje „Kuršmarių vėtrungės“

Dar 2016-ųjų rudenį mokyklos buvo pakviestos įsitraukti į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ (Sutarties Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-01-0001), finansuojamo iš ES lėšų, veiklas. Projekto tikslas – plėtoti ir įgyvendinti neformaliojo vaikų švietimo paslaugas Lietuvos savivaldybėse. Paluknio „Medeinos“ gimnazija, kaip ir daugelis kitų Lietuvos mokyklų, pateikė paraišką siekdama dalyvauti projekto edukacinių programų ir kūrybinių partnerysčių veiklose ir pateko tarp  200 mokyklų (atrinktų iš  322), dalyvausiančių veiklose.

Projekto veiklos vyksta  dviem etapais: pirmasis etapas – 2017 m. vasario mėn. – 2018 m. vasario mėn., antrasis – 2018 m. vasario mėn. – 2019 m. vasario mėn. Kiekviena mokykla gali dalyvauti 6 edukacinėse programose Iš siūlomų išsirenkama po dvi iš kiekvienos tematinės kategorijos: kultūrinės-meninės krypties, technologijų ir kūrybinių industrijų krypties, gamtinės ir ekologinės krypties. „Medeinos“ gimnazija, patekusi į pirmąjį projekto etapą, jau pasirinko 6 programas ir pradėjo vykdyti veiklas.

Gegužės 27 d. 5-8, I-III G klasių mokiniai su mokytojomis Vida Lapėniene ir Natalija Mikulskiene vyko į Drevernos kaimą ( Klaipėdos r.) dalyvauti edukacinėje kultūrinės-meninės krypties programoje „Kuršmarių vėtrungės”. Dreverna – senas žvejų kaimas, minimas nuo 1253 m. ir įsikūręs Kuršių marių pakrantėje prie Drevernos upės žiočių. Čia beveik 300 metų veikė didelis žuvų turgus – Strykis, sutraukdavęs daug žvejų ir pirklių. Drevernos žvejų vardą garsino Kuršmarių laivų statytojas

Gižas, kurio etnografinėje sodyboje ir lankėsi medeiniečiai. Grupė klausėsi pasakojimo apie vieną ryškiausių šio krašto simbolių – vėtrungę, ilgametę jos istoriją, paskirtį, ženklus, simbolius ir kitus svarbius vėtrungių bruožus, susipažino su laivadirbyste ir žvejų tradicijomis. Praktinės dalies metu mokiniai konstravo ir dažė vėtrunges, kurias pasiėmė atminčiai.

Kadangi šiuolaikinė Dreverna – uostas, skirtas mažųjų ir irklinių laivų laivybai, lankytojams sudarytos sąlygos pakilti į 2015 m. pastatytą 15 m aukščio apžvalgos bokštą dešiniajame marių krante, kad pasigrožėtų iš bokšto atsiveriančiais vaizdais ir įsitikintų Drevernos apylinkių savitumu. Žvelgdami iš bokšto, medeiniečiai išvydo nepakartojamą reginį – Drevernos upę, Neringos kopas, Kuršių marias bei tolumoje  plaukiojančius laivelius.

Kelionė suteikė daug įspūdžių, potyrių, žinių  – dalyviai grįžo įkvėpę puikaus pamario oro, pasidžiaugę nuostabia Drevernoje vykusios Žvejų šventės atmosfera, bent iš dalies pažinę iki šiol nematytą regioną, išsiaiškinę vėtrungių paskirtį bei išbandę kūrybinius gebėjimus.

Natalija Mikulskienė, 8 klasės vadovė