Antrokai – Vilniaus planetariume

Gegužės 23 dieną antrokai su mokytoja Irma Jakavičiene lankėsi Vilniaus universiteto planetariume, kuris pastatytas 1989 m. pagal architekto Roberto Stasėno projektą ir priskirtas Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutui.

Planetariume pradinių klasių mokiniams skirta smalsučių studija „Žemė, aš ir dangus“. Jai priklauso ir gamtos bei pasaulio pažinimo seansas „Žemė – Saulės planeta“, kuriame dalyvavo antrokai. Daug įspūdžių mokiniams paliko mūsų Žemė. Jie išsiaiškino, kad Žemės palydovas yra Mėnulis, kuris turi 4 fazes, įtakojančias ne tik vandens atoslūgius ir potvynius, bet ir žmonių nuotaikas. Mokiniams Saulės sistemos planetos gana neblogai žinomos. Jas stebėdami ir įsivaizduodami tarsi būtų kosmonautai, jie įsijautė į svaiginančią Visatos jėgą.

Žinoma, buvo apžiūrėtas ir pagrindinis planetariumo aparatas – projektorius PRF-2 ZEISS, apie kurį dar nieko nežinodami mokinukai labiausiai jį fotografavo. Visų dėmesį intuityviai patraukė planetariumo širdis, kuri rodo 6000 žvaigždžių, Saulę, Mėnulį, planetas, Paukščių Taką, meteorus, kometas, Zodiako ir kitus žvaigždynus, dangaus vaizdą iš įvairių Žemės vietų ir kt.

Antrokai nepraleido progos nusifotografuoti ir prie keleto eksponatų (Mėnulio, žvaigždynų). Tik viena dienos plano dalis liko neįvykdyta, nes jos planetariumo administracija nėra numačiusi – tai suvenyrų prekyba. O jų visi labai tikėjosi.

Mokytoja Irma Jakavičienė