Aplankytas Vilniaus TV bokštas

Gegužės 15 dieną 2–3 klasių mokiniai su mokytojomis Irma Jakavičiene ir Laima Samosionokiene lankėsi Vilniaus televizijos bokšte, aukščiausiame pastate Lietuvoje, kuris teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje.

Grupė medeiniečių nepraleido progos papietauti restorane „Paukščių takas“, žinoma, kartu apžvelgti Vilnių iš besisukančios tame pačiame restorane esančios apžvalgos aikštelės. Ji įrengta 165 metrų  aukštyje esančioje televizijos bokšto žiedinėje dalyje, 19-ame bokšto aukšte (55–ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais). Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės pro restorano langus matomos net 50 km spinduliu.

Aptariant matomus objektus, tokius kaip Gedimino pilis, Valdovų rūmai ir kitus, su mokiniais kalbėtasi apie praėjusius laikus: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino istorines kovas,  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį, Sausio 13-osios įvykius. Buvo aplankytas ir Laisvės kovų muziejus, apžiūrėti kryžiai, koplytstulpiai.

Prieš grįždami į Paluknį, išvykos dalyviai užsuko į istorinį antenų parką, kurį 2011 m., minėdamas 85-ąsias radijo programų siuntimo, drauge ir savo veiklos metines, prie Vilniaus TV bokšto atidarė Telecentras.

Mokinukai grįžo kupini įspūdžių ir nešini lauktuvėmis namiškiams – juos turėjo nudžiuginti lietuviški suvenyrai iš TV bokšto.

Mokytoja Irma Jakavičienė