1-2 klasių mokiniai – jaunųjų gamtininkų centre

Ankstyvą gegužės 29 d. rytą 1-2 kl. mokiniai su mokytojomis Neringa Krutikoviene ir Irma Jakavičiene susiruošė į Pavilnyje esantį Jaunųjų gamtininkų centrą. Nors ryte oras nieko gero nežadėjo, o vos išėjus pro gimnazijos duris ėmė lyti, tačiau mokytojų ir mokinių optimizmas nedingo. Kelionės metu prapliupo lietus, išliedamas visus savo sukauptus sunkius lašus, tačiau  galop skaidriame danguje išvydome ilgai lauką saulę.

Jaunųjų gamtininkų centras yra įsikūręs Pavilnio regioniniame parke. Jam priklauso apie 8 ha vaismedžių sodas, gėlynai, meteorologijos stotis, zoologijos sodas, šiltnamis ir mokomasis sklypas. Administraciniame pastate įrengtos klasės, laboratorijos, salės, biblioteka-skaitykla. Gamtininkų centro lankytojai supažindinami su 70 rūšių zoologijos sodo gyvūnų, daugiau nei 110 medžių ir krūmų rūšių, mokosi patys pažinti ir prižiūrėti šiltnamyje auginamus augalus.

Kai atvykome į vietą, mūsų gausų būrį pasitiko garsus Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas  Gediminas Petkus. Iš pradžių jis supažindino mokinius su Jaunųjų gamtininkų centro lauko zoologijos sodo gyventojais, papasakojo apie jų mitybą, paplitimą Lietuvoje, saugojimą. Mokiniai savo akimis išvydo daug paukščių: povus, antis, varnėnus, kovus, erelius, vištas, gandrą, pelėdą. Matė ir gyvūnų – avių, ožkų, asilų, kiškių. Daugiausia įspūdžių mokiniams paliko šeškai, meškėnai, usūriniai šunys, šinšilos, pelės.

Lauko zoologijos sodo teritorijoje auga senas, jau kelis šimtmečius menantis stebuklingas ąžuolas. Ornitologo Gedimino paraginti, visi drauge, uždėję rankas ant jo kamieno, sugalvojome po norą. Tikima, jog sugalvoti norai visada išsipildo.

Vėliau iš lauko ekspozicijos perėjome į administracijos pastatą, kuriame tęsėme pažintį jau su žuvimis, vorais, vėžliais, gyvatėmis, papūgomis, žaviąja iguana.

Išklausę pasakojimų apie čia gyvenančius gyvūnus ir juos apžiūrėję, nuoširdžiai padėkojome ir atsisveikinome su ornitologu Gediminu Petkumi.

Tuo išvyka dar nesibaigė. Kadangi buvome Pavilnio regioniniame parke, būtinai turėjome pasivaikščioti vaizdingais takais ir slėniais, pasigrožėti nuostabia gamta. Gamtos apsuptyje, aikštelėje su nuostabia  panorama į Vilniaus miestą papietavome, pasidalijome patirtais įspūdžiais. Mokiniai buvo  puikios nuotaikos, džiaugėsi dalyvavę šioje išvykoje. Pasistiprinę ir kupini gerų emocijų  grįžome namo.

Pradinio ugdymo mokytoja Neringa Krutikovienė