Užsiėmimas apie sveikatos išsaugojimą

Gegužės 11-ąją gimnazijos darbuotojai ir kiti palukniečiai (Trakų TAU Paluknio skyriaus studentai) aktyviai rinkosi informacinių technologijų kabinete. Ten vyko užsiėmimas apie sveikatos išsaugojimą „Ligų prevencija vyresniame amžiuje“. Su auditorija, pakviesta VšĮ Trakų švietimo centras direktorės ir Trakų TAU rektorės Nijolės Lisevičienės, bendravo asmeninė finansų konsultantė ir lektorė Tatjana Grigoravičienė.

Paskaitos-seminaro metu lektorė kalbėjo apie vyresnio amžiaus žmonių sveikatos problemų prevenciją. Buvo aptarti faktoriai, turintys didžiausią įtaką gyvenimo kokybei, pateiktos asmeninės patirtys ir rekomendacijos. Auditorijoje diskutuota apie tai, kaip galima sustiprinti sveikatą, ją išsaugoti.

Tiek užsiėmimo metu, tiek po jo Tatjana Grigoravičienė atsakė į visus dalyviams rūpėjusius klausimus.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Užsiėmimas Trakų JDC

Gegužės 10 d. mūsų gimnazijos I-III G klasių mokiniai, lydimi UKC koordinatorės Vidos Lapėnienės, važiavo į Trakų JDC (Jaunimo darbo centro) renginį „Ekonomika Tau“.

Pirmiausia vyko protų mūšio žaidimas „Pažink profesijas“. Mokiniai, pasiskirstę į 3 komandas – „Internautai“, „Bedarbiai_1“ ir „Bedarbiai_2“, stengėsi kuo geriau atsakyti į klausimus. Klausimai buvo labai įvairūs. Reikėjo net išmanyti, kokios yra statistinės ir paklausiausios profesijos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kilo įvairių diskusijų, menkų nesutarimų dėl atsakymų, tačiau tai nesugadino mokiniams nuotaikos. Pasitikrinus atsakymus paaiškėjo, kad laimėjo komanda „Bedarbiai_1“. Pasibaigus žaidimui, renginio dalyviai sprendė testą. Ši priemonė padėjo mokiniams išsiaiškinti, kurios profesijos jiems tinka.

Jaunuoliai džiaugėsi gerai praleidę laiką ir galėję pasitikrinti savo profesines žinias. Trakų JDC padeda jaunimui daugiau sužinoti apie profesijas, greičiau susirasti darbą, skatina motyvaciją mokytis visą gyvenimą, ugdo įvairius gebėjimus, tarp jų – gebėjimą prisitaikyti prie pokyčių.

Giedrė Aliukonytė, II G kl.

Vida Lapėnienė, UKC koordinatorė

Talentų konkursas „Versmėje“

2017-05-12 Lentvario „Versmės“ gimnazijoje vyko Trakų rajono jaunųjų talentų konkursas. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos atstovės.

Konkurse pasirodė trylika dalyvių – septyni pavieniai atlikėjai, keturi duetai ir du ansambliai. Daugiausia pasirodymų – net dešimt – muzikiniai, du – šokiai.

Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo 4 mokinės. Eva Vitkovska (7 kl.), kurią ruošė mokytoja Valentina Kočetova, akordeonu grojo R. Bažilino „Linksmąjį regą“. Simona Maksimec ir Ana Buinovskaitė (7 kl.) fortepijonu atliko R. Cohptono kūrinį „Tema ir variacijos“ (mokytoja Lina Poškienė), Gabrielė Lėliūtė (II G kl.) atliko savo kūrybos šokį „Tarp gėrio ir blogio“.

Visi konkurso dalyviai buvo gerai pasiruošę, matyti, kad kūrybinė veikla, kurios rezultatus pademonstravo scenoje, jiems įdomi ir maloni. Rasos Mikiškienės, Trakų meno mokyklos akordeono mokytojos metodininkės, vadovaujama vertinimo komisija nustatė laureatus. I vietą ir pereinamąjį prizą laimėjo Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokiniai Rytis Stanišauskas ir Dominyka Černevičiūtė. Jie atliko Justės Arlauskaitės-Jazzu dainą „Rudens naktis“.

Talentų konkursas trečius metus iš eilės vyksta baigiantis mokslo metams, tad tikėtina, kad ir kitais metais talentingiausi Trakų rajono mokiniai galės jame dalyvauti.

Simona Maksimec, 7 kl.